V Kacanovech
24. 10. 1998
Úvod
KČT v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
KČT Lokomotiva Trutnov
Obrázky z Krkonoš a Podkrkonoší /ale také odjinud/
Zajímaví lidé
Reportáže z turistických akcí
Mladobucká padesátka
Návštěvní kniha


Kaplička Bolestivé Matky Boží u Dubence směrem na Hvězdu
Kdy a při jaké příležitosti jsem fotografie pořídil: 14. 02. 2009 před čtvrt na dvě odpolední při výletu z Jaroměře do Dvora Králové nad Labem.

Jak se sem dostanete: Dubenec je obec 5 km jižně od Dvora Králové nad Labem. Neleží na turisticky značených cestách. Po silnici se sem dostanete ze Dvora Králové nad Labem po 9,5 km, z Jaroměře po 11 km a z Hořic v Podkrkonoší po 16 km. Kaplička se nachází těsně u obce ve směru na Hřibojedy.

Charakteristika: ….. postavena byla farářem Böhmem v roce 1720. Na začátku 70. let 20 století byla kaplička vykradena a dveře poničeny. V roce 1978 kapličku spartou zedníků opravil pan Vejr z Velichovek, dveře opravil pan Krištuf z Dubence, vnitřní úpravu a její omalování provedl Václav Krystýnek ze Strážnice. Nyní je kaplička ve stavu v jakém je.... Citováno ze serveru turistika.cz.

Můj zážitek: Těsně za obcí minuli jsme omšelou kapličku, v jejíž útrobách přece uchoval se kříž s prosbou "Nauč nás, pane, ze svého kříže, statečně nésti života tíže".
Můj E-mail: ludek(zavináč)slosar(tečka)cz
Jsi od 1.4.1999 v pořadí  . poutník, který zabloudil na tyto stránky a který se na ně bude vracet již zcela s vědomým úmyslem