V Kacanovech
24. 10. 1998
Úvod
KČT v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
KČT Lokomotiva Trutnov
Obrázky z Krkonoš a Podkrkonoší /ale také odjinud/
Zajímaví lidé
Reportáže z turistických akcí
Mladobucká padesátka
Návštěvní kniha


Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chotěborkách


Kdy a při jaké příležitosti jsem fotografie pořídil: 02. 01. 2004 mezi půl druhou a třičtvrtě na dvě u příležitosti výletu do Podkrkonoší mezi Hořicemi v Podkrkonoší a Velichovkami.

Jak se sem dostanete:po žlutě značené turistické značce z Hořic v Podkrkonoší po 13,5 km a z Jaroměře po stejné značce z opačné strany po 11 km.

Charakteristika: Původně gotický kostel Nanebevzetí P. Marie , připomínaný v r. 1348, byl v 18. stol. zbarokizován. Zařízení z doby kol. r. 1700. Ve hřbitovní zdi kamenný portál s reliéfem Nanebevzetí P. Marie z přelomu 16. a 17. stol. 11 znakových náhrobníků ze 16. stol. Pozdně gotická dřevěná zvonice, polygonální s vysokou jehlancovou střechou. Obelisk sv. Jana Nepomuckého z doby kolem r. 1730. Citováno z turistického průvodce ČSSR Český ráj a Podkrkonoší, Olympia, Praha, 1982, strana 271.

Můj zážitek: Prorože žlutě značená cesta z Velkého Vřešťova vede po schůdné široké cestě a později po silnici, došli jsem sem tentokráte po ní. Víska v zimě působila jako opuštěná.
Můj E-mail: ludek(zavináč)slosar(tečka)cz
Jsi od 1.4.1999 v pořadí  . poutník, který zabloudil na tyto stránky a který se na ně bude vracet již zcela s vědomým úmyslem