V Kacanovech
24. 10. 1998
Úvod
KČT v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
KČT Lokomotiva Trutnov
Obrázky z Krkonoš a Podkrkonoší /ale také odjinud/
Zajímaví lidé
Reportáže z turistických akcí
Mladobucká padesátka
Návštěvní kniha


Srazy oblasti10. ročník - sraz turistů v roce 2003 - pořadatel KČT Dvoráci Dvůr Králové nad Labem - 21. - 22. 06. 2003 - Dvůr Králové nad Labem - Dům dětí a mládeže Jednička
razítko srazu
propozice nebo plakát srazu
slovo pořadatele a účastníků z kroniky
odkazy na články ve Zpravodaji
diplom nebo pamětní list účastníka srazu
pohled od zákulisí srazu
statistické údaje ze srazu a z tras, které jsem absolvoval
moje reportáž ze srazu
razítko srazu
nebylo

propozice nebo plakát srazu

slovo pořadatele z kroniky
10. setkání se konalo v klidné části lesa Království a realizační tým se utábořil na půdě Domu dětí a mládeže Jednička, kde již v pátek přivítal dva zástupce z moravského kraje a početnou výpravu malých turistů pod vedením p. Vořechovského z KČT Úpice.
V sobotu si realizační tým přivstal, aby zjistil, jak je počasí silně vrtkavé a nepříznivé. 21. 06. 2003 v 05,30 hod. bylo na teploměru pouhých 11º a foukal ostrý severní vítr. Bouřkové mraky přicházející od Zvičiny slibujíí déšť dělaly vrásky na čele pořádajícím. Tito po krátké době hledali bundy a deky na zahřátí.
Oblastní sraz byl zahájen v 7,30 hod. krátkým proslovem zástupce oblasti Mgr. L. Šlosarem, zástupcem města Dvůr Králové nad Labem Mgr. Kubicou a pořadateli. Organizátoři připravili pěší trasy od 15 do 50 km a cyklotrasy od 30 do 80 km. Pro děti byla připravena trasa 7 km, kde čekaly pohádkové postavy, např. král s královnou, vodník, skřítci, ježibaba, víla. Největší úspěch měl rytíř, který vozil děti na koni.
Cestou bylo pro všechny připraveno občerstvení, jak tekuté, tak i v podobě čerstvých sladkých koláčků od firmy "KOMAR". Před cílem mohli ještě na dětském hřišti /park/ zhlédnout výstavu historických motocyklů. Po návratu každý turista obdržel pamětní list, historickou pohlednici našeho města, mohl si do svého vandrbuchu dát pamětní razítka, dětský turista ještě obdržel pexeso a omalovánky. Jako příjemné zpestření pro přicházející turisty připravily tři pracovnice zdravotní pojišťovny OZP měření podkožního tuku, tlaku, seznamovali je se svou pojišťovnou. Zde byl velký zájem ze strany ženského pokolení. Měly náš obdiv, jelikož i přes chladné počasí s vybavením na léto vydržely až do pozdního odpoledne.
Účastníci mohli zakoupit uzeninu, na připraveném ohni si ji opéct a zazpívat si při kytaře táborové melodie. Přes počáteční počasí nakonec odstartovalo, ať na krátkou nebo dlouhou trasu, 250 turistů. V odpoledních hodinách dorazil i jediný zástupce ústředí - milovník našeho kraje - František Moser a vydržel s námi až do druhého dne. Po návratu a krátkém oddechu mladí turisté z Úpice pro pořadatele připravili opičí dráhu a malé kouzelnícké představení. Jejich neutuchající elán jsme jim mohli jen závidět.
V podvečer se setkání turistů přesunulo do místní restaurace pod širým nebem, kde se pokračovalo až do pozdního večera. Při hudbě a dobrém vínu jsme rozebírali dění v turistice. Zejména účast p. Františka Mosera přinesla světlo do některého dění. V neděli zbývající turisté vyrazili na připravenou trasu a děti po dobré snídani vyrazili do místní ZOO. Celá akce byla ukončena kolem 14. hodiny. Přes nepřízeň počasí a počáteční rozpaky z nízké účasti turistů oblasti se akce povedla a realizační tým si mohl oddechnout.
Štafetu předáme KČT Lokomotiva a přejeme jim krásné počasí, pevné nervy a zdravé nohy při organizování 11. setkání v té době již bývalé oblasti Krkonoše a Podkrkonoší.

pořadatelé Klubu českých turistů Dvoráci Dvůr Králové nad Labem


odkazy na články ve Zpravodaji

Sraz oblasti bude letos již po desáté 01/2003
Byl jsem na srazu ve Dvoře Králové /sraz oblasti v roce 2003/ 02/2003 F. Moser
Jaký byl 10. sraz oblasti? /sraz oblasti v roce 2003/ 02/2003 M. Vořechovský
Rentgenový snímek oblastního potlachu /sraz v roce 2003/ 02/2003


diplom nebo pamětní list účastníka srazu


pohled od zákulisí srazu /foto pořadatelé, popisky autor těchto stránek, další fotografie autora těchto stránek jsou ve shora uvedených článcích Zpravodaje/:


prezentace na prostranství před DDM Jednička


největším oblíbencem na dětských trasách pořádaných v rámci pochodu Za pohádkovými postavami byl kůň


pracovnice OZP při prvním dnu srazu nezahálely


čest účastníků srazu zachraňovali hlavně druhý den členové TOM KČT Úpice, zde jsou ve víru bojové hrystatistické údaje ze srazu a z tras, které jsem absolvoval
datum: 21. 06. 2004 /1. den/
místo startu: Dvůr Králové nad Labem
místo cíle: Dvůr Králové nad Labem
trasa: 50 km
body: Dvůr Králové nad Labem, Kousky, Hájemství, Slučí kameny, Debrné, Mostek, Myslivna, Pecka, Kal, Vyšehrad, Zvičina, Lázně pod Zvičinou, Bílá Třemešná, Aleje, Dvůr Králové nad Labem
kontroly: 1
body: Kousky
účastníci: po oba dny celkem 250 lidí, druhý den však nepatrný počet
počasí: polojasno, ale velmi studený vítr
terén: suchý


moje reportáž ze srazu

Tentokráte jsem se spokojil s hodnotícím článkem do Zpravodaje.
Můj E-mail: ludek(zavináč)slosar(tečka)cz
Jsi od 1.4.1999 v pořadí  . poutník, který zabloudil na tyto stránky a který se na ně bude vracet již zcela s vědomým úmyslem