V Kacanovech
24. 10. 1998
Úvod
KČT v regionu Krkonoše a Podkrkonoší
KČT Lokomotiva Trutnov
Obrázky z Krkonoš a Podkrkonoší /ale také odjinud/
Zajímaví lidé
Reportáže z turistických akcí
Mladobucká padesátka
Návštěvní kniha


Ozon v RýchoráchKdy a při jaké příležitosti jsem fotografie pořídil: 23. 04. 2005 těsně po desáté dopolední při pochodu Jarní provětrání.

Jak se sem dostanete: po žlutě značené cestě ze Žacléře po 2,5 km, po stejně značené cestě z opačné strany z rozcestí Bílý kříž, po neznačené cestě z autobusové zastávky v Prkenném dole proti proudu Sněžného potoka po 2 km.

Charakteristika: ...objekt... v osadě Rýchory pod Žacléřským hřbetem, pči Sněžném potoku. Citováno z turistického průvodce ČSSR Krkonoše, Olympia, Praha, 1984, strana 346.

Můj zážitek: Chata Ozon byla průchozím místem hvězdicového pochodu, kterého jsem se zúčastnil ještě v ne zcela ideální kondici po dvoutýdenní absenci způsobené chřipkou. V chatě jsem si pochutnal na vynikající dršťkové polévce a vypil skoro dva velké fernety. Jak jsem byl zpitomělý, poptal jsem se V. Hálkové na velkého žacléřského turistu E. Wolfa, ačkoliv ten zemřel před rokem a půl - úplný výpadek mysli jako při pokročilé skleróze!!
Můj E-mail: ludek(zavináč)slosar(tečka)cz
Jsi od 1.4.1999 v pořadí  . poutník, který zabloudil na tyto stránky a který se na ně bude vracet již zcela s vědomým úmyslem